Aktualności

Bezpieczne przedszkolaki!

Data publikacji 05.10.2021

W dniu 4 października zostało przeprowadzone spotkanie z przedszkolakami grupy XI z Przedszkola Nr 3 ul. Armii Krajowej na temat korzystania z numeru alarmowego, kontaktu z osobami starszymi, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczności używania elementów odblaskowych w czasie spacerów i wycie-czek rowerowych.

W trakcie spotkania przeprowadzono krótką prelekcję na temat bezpiecznej drogi do szkoły, numeru alarmowego oraz kontaktu z osobami obcymi. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań co znacznie uatrakcyjniło całą wizytę oraz  wpłynęło na poszerzenie  ich wiedzy  o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblaskowy plecak przekazany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Ponadto w ramach działań  "Świeć przykładem"  przekazano dzieciom informacje na temat konieczności korzystania z elementów odblaskowych czasie spacerów i wycieczek rowerowych celem uniknięcia negatywnych zdarzeń.

Przypomnijmy, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku (przepisu nie stosuje się w strefie zamieszkania).

Przestrzegajmy tego obowiązku. A nawet więcej: nośmy elementy odblaskowe zarówno na obszarze niezabudowanym jak i zabudowanym dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego.  Ponadto pamiętajmy,iż dzieci są bacznymi obserwatorami i świetnie naśladują nas dorosłych dlatego starajmy się dać im dobry przykład, przykład dbania o własne życie i zdrowie.

 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Pliki do pobrania

  • 108.5 KB
  • 74.71 KB
  • 109.75 KB
  • 99.78 KB
  • 92.18 KB
  • 85.94 KB
Powrót na górę strony