Aktualności

Ogólnopolski policyjny dzień odblasków w powiecie ostrowskim

Data publikacji 03.10.2021

1 października w kalendarzu jest ważnym dniem pod dwoma względami. Tego dnia obchodzimy Ogólnopolski policyjny dzień odblasków oraz Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Ogólnopolski policyjny dzień odblasków organizowany jest w Polsce od 2016r. i jest początkiem akcji KGP pt. "Świeć przykładem" skierowanej do pieszych dzieci, młodzieży i seniorów będących niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Jej głównym celem jest promowanie idei noszenia elementów odblaskowych wśród pieszych poruszających się lewym poboczem nie oświetlonej jezdni po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Osób Starszych który został ustanowiony 14 grudnia 1990r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Z tej okazji w miniony piątek dzielnicowi z małkińskiego komisariatu asp. Sylwester Andryszczyk oraz mł.asp Magdalena Wojciechowska-Chaberska odwiedzili uczniów szkół w Broku i Kaczkowie Starym. Podczas spotkań policjanci rozmawiali z dziećmi o tym jak ważne jest noszenie odblasków w porze jesienno-zimowej. Z uwagi na obchodzony tego dnia Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Ostrowi Mazowieckiej przekazywano seniorom kamizelki ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz opaski zakupione przez Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Pamiętajmy, aby w trosce o własne zdrowie i życie używać elementów odblaskowych gdy idziemy nieoświetlonym lewym poboczem jezdni bez chodnika poza obszarem zabudowanym. Dajmy szansę kierowcy aby mógł nas wcześniej zobaczyć i bezpiecznie wyminąć. Rowerzyści dla zaznaczenia swojej obecności na drodze również mogą używać elementów odblaskowych np. w postaci kamizelek.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony