Aktualności

Bombowe znalezisko na polu

Data publikacji 23.09.2021

Ziemie powiatu ostrowskiego kryją w sobie jeszcze wiele pozostałości z okresu II wojny światowej. Mieszkańcy co jakiś czas podczas prac w polu czy na spacerze w lesie odnajdują niewybuchy które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że mieszkaniec gminy Nur na polu niedaleko swojego miejsca zamieszkania znalazł niewybych. Na miejsce pojechali policjanci zajmujący się identyfikacją niewybuchów i stwierdzili, że jest to bomba lotnicza z zapalnikiem o długości 60 cm i średnicy 15 cm. O znalezisku powiadomiono żołnierzy z Jednostki w Wesołej. Do momentu odebrania niebezpiecznego znaleziska przez żołnierzy miejsce zabezpiecza policjant przed dostępem innych osób.

Przypominamy o sposobie postępowania w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.Pamiętajmy, że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. O znalezisku należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

 

zdj. A.A - PP Nur

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony