Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 21.09.2021

Wczesny ranek, nieoświetlona droga i pieszy idący prawym pasem bez odblasku. Takie historie rzadko mają szczęśliwe zakończenie.

Wczoraj nad ranem w Ugniewie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wstępne ustalenia policjantów z miejsca wypadku brzmią: " Około godz. 5:00 prawym pasem nieoświetlonej drogi poza obszarem zabudowanym szedł 42-letni mężczyzna. Niestety w takich warunkach kierujący skodą 49-latek nie miał szans wcześniej zauważyć pieszego i bezpiecznie go ominąć, doszło do potrącenia. Obrażenia u 42-latka była tak poważne, że mężczyzna zmarł na miejscu. Kierowca skody był trzeźwy( dodatkowo pobrano od niego krew do zbadania stanu trzeźwości)mężczyźni byli mieszkańcami powiatu ostrowskiego. Ostrowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego pod nadzorem Prokuratora prowadzą w tej sprawie dalsze czynności.

 

Jesień na dobre nie zaczęła się a już mamy pieszego - śmiertelną ofiarę wypadku. Niech to tragiczne zdarzenie będzie przestrogą dla innych pieszych aby zadbali o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy, żeby w trosce o własne zdrowie i życie używać elementów odblaskowych gdy idziemy lewym poboczem nieoświetlonej jezdni bez chodnika poza obszarem zabudowanym. Dajmy sobie szansę na bezpieczny powrót do domu a kierowcy czas na odpowiednią bezpieczną reakcje aby nie doszło do tragedii.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony