Aktualności

Zanieczyszczona droga po pracach rolniczych to poważne zagrożenie dla kierowców aut

Data publikacji 17.09.2021

Apelujemy do kierujących ciągnikami i maszynami rolniczymi o usuwanie nawiezionych na jezdnię zanieczyszczeń. Pozostawienie w takim stanie drogi jest niebezpieczne dla innych kierujących.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zanieczyszczeniu drogi K63 w Andrzejewie przez ciągnik wykonujący pracę na pobliskim polu. Na miejsce pojechali policjanci i ustalili, że kierujący ciągnikiem 58-latek nawiózł z pola na jezdnię błoto. Mężczyzna w obecności policjantów usunął zanieczyszczenie.

Apelujemy do kierujących ciągnikami i maszynami rolniczymi aby po wykonanych pracach na polu usuwali zanieczyszczenia nawiezione na jezdnię. Pozostawiona ziemia lub szczątki roślin szczególnie po opadach deszczu stanowią poważne zagrożenie dla innych kierowców, wówczas nie trudno o poślizg, który może mieć tragiczne skutki. Przypominamy, że zgodnie z art.  91 KW Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

zdjęcie poglądowe

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony