Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 16.09.2021

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych osób znajdujących się na drodze.

W przeciągu trzech dni ostrowscy policjanci z WRD i Prewencji zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. W sobotę przed godz. 1 w nocy w Broku na ul. Szosowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. 32-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zbadany na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w niedzielę około godz. 3 w nocy w Nurze policjanci z WRD zatrzymali kierującego bmw. 20-letni mieszkaniec Warszawy został przebadany na stan trzeźwości, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który po kłótni z najbliższą osobą wsiadł za kierownicę auta i odjechał. Na miejsce pojechali policjanci z Prewencji i w Jarząbce zatrzymali kierującego volvo 61-latka. Mężczyzna został poddany badaniu, urządzenie wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. W wszystkich opisywanych przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponad to Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony