Aktualności

Przedszkolaki odwiedziły ostrowską komendę

Data publikacji 14.09.2021

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Ostrowi Maz. ul. Batorego odwiedziły we wtorek tutejszą komendę. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić jednostkę, zapoznać się z pracą policjantów i psem służbowym a także obejrzeć policyjny sprzęt . Funkcjonariusze opowiadali przedszkolakom o swojej pracy i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Wizyta była dla najmłodszych wielkim przeżyciem i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

W dniu 13.09.2021 r policjantów ostrowskiej komendy odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Ostrowi Maz. ul. Batorego. Wizyta ta była dla przedszkolaków okazją do poznania miejsca pracy i zawodu policjanta. Wiele emocji wzbudziły u dzieci niektóre pomieszczenia w komendzie – głównie pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Policjanci zaprezentowali najmłodszym gościom sprzęt, jakiego używają w codziennej służbie. Maluchy mogły z bliska obejrzeć radiowóz, a nawet usiąść za jego kierownicą. Dzieci z uwagą słuchały prelekcji i oglądały animowany film na temat bezpiecznej drogi do szkoły, numeru alarmowego oraz kontaktu z osobami obcymi. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu i zadawały pytania.

Następnym punktem wizyty było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Dzieci dowiedziały się jakie zadania wykonują w ramach służby policyjne czworonogi. Przewodnik psa służbowego sierż.szt. Sylwester Wyrzykowski wraz ze swoim psem Jason” przeprowadził pokaz podstawowych umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela oraz zapoznał ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w przypadku ataku ze strony psa. Ponadto przeprowadzone zostały ćwiczenia pozycji „żółwia” które dziećmi bardzo dobrze wykonały.

Wizyta była również okazją do rozmowy o bezpieczeństwie, a zwłaszcza o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach. W trakcie spotkania została sprawdzona znajomość znaków i podstawowych zasad ruchu drogowego wśród przedszkolaków.

Podczas całej wizyty dzieci zadawały mnóstwo pytań co znacznie uatrakcyjniło całą wizytę oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o bezpieczeństwie. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblaskowy brelok w kształcie radiowozu policyjnego.

 

 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Pliki do pobrania

  • 99.39 KB
  • 94.09 KB
  • 61.16 KB
  • 97.7 KB
  • 66.95 KB
Powrót na górę strony