Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły ostrowskich dzieci

Data publikacji 07.09.2021

Wraz z nadejściem września i początkiem roku szkolnego ostrowscy policjanci prowadzą spotkania z pierwszakami na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły".

Wakacje szybko minęły i do szkół wróciły dzieci. Jest to szczególnie ważny okres dla najmłodszych rozpoczynających swoją edukacyjną drogę. To bardzo istotne aby edukować pierwszaków o zasadach ruchu drogowego aby droga do szkoły była bezpieczna. Ostrowscy policjanci wraz z początkiem września rozpoczęłi intensywną kampanię edukacyjną w ramach której prowadzą spotkania z pierwszakami. Podczas spotkań policjanci omawiają bezpieczne miejsca dla pieszego do przejścia przez jezdnię, przypominają dlaczego należy używać elementów odblaskowych na nieoświetlonej jezdni bez chodnika. Po części teoretycznej dzieci praktycznie poznają prawidłowe zachowania przy przejściach dla pieszych. W nauce najmłodszych wspierał policjantów znany dzieciom Ostrowski Lisek. Spotkania z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" zostały przeprowadzone w szkołach podstawowych: nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej, w Komorowie, Dybkach, Jelonkach, Starym Lubiejewie, Starym Lubotyniu, Nagoszewie oraz Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Apelujemy do rodziców szczególnie najmłodszych uczniów o edukację dzieci dot. bezpieczeństwa na drodze również poza szkołą. Pamiętajmy, że dzieci są dobrymi obserwatorami i szybko uczą się "złych nawyków" od rodziców np. przebiegania przez jezdnię lub przejścia przez ulicę w miejscu gdzie brakuje pasów.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony