Aktualności

Nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 06.09.2021

Nieodpowiedzialne osoby nadal wsiadają za kierownicę auta p. wypiciu alkoholu. Tylko podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią poważne zagrożenie dla innych kierujących i pieszych. Tylko pdczas minionego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, który zdecydowali się na kierowanie pojazdem mechanicznym po wypiciu alkoholu.

W sobotnie popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy w Kalinowie. Na miejsce pojechali policjanci i potwierdzili, że 47-letni mieszkaniec gminy Szulborze Wielkie mając promil alkoholu w organizmie kierował ciągnikiem. Policjanci zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy.

Tego samego dnia przed godz. 18:00 w Małkini Górnj na ul. Ostrowskiej policjanci zatrzymali kierującego seatem. 24-letni mieszkaniec gminy Małkinia Górna nie mając prawa jazdy kierował autem mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast wczoraj po południu w Glinie policjanci zatrzymali kierującego toyotą. 28-latka. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego postanowił kierować autem mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy.

Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce odpowiedzą przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości co jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.Ponad to Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony