Aktualności

Odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Data publikacji 25.08.2021

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci otrzymali informację, iż na jednej z posesji na terenie miasta Ostrów Maz. dochodzi do znęcania się nad psem. Zwierze zostało odebrane właścicielce i przekazane pod właściwą opiekę.

Do KPP Ostrów Maz. wpłynęło zgłoszenie, iż na jednej z posesji położonych na terenie miasta znajduję się pies który przebywa w niewłaściwych warunkach , ma za krótki łańcuch oraz nie posiada dostępu do wody i jedzenia. W związku z czym dochodzi do znęcania się nad nim. W toku prowadzonych czynności zwierzę zostało odebrane właścicielce i przekazane pod właściwą opiekę. Właścicielką psa była kobieta, mieszkanka powiatu ostrowskiego.

Za znęcanie się nad zwierzętami poprzez utrzymanie go w niewłaściwych warunkach grozi kobiecie do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że zwierzęta nie poradzą sobie bez naszej pomocy, dlatego tak ważna jest nasza wrażliwość na ich krzywdę. Będąc świadkiem złego traktowania zwierząt, natychmiast powinniśmy o tym fakcie powiadomić odpowiednie służby. Ponadto pies to najlepszy przyjaciel człowieka pamiętajmy o tym!

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z WK KPP Ostrów Maz.

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony