Aktualności

Uwaga złodziej!!!

Data publikacji 17.08.2021

Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Zamykajmy więc auta i nie pozostawiajmy w nich cennych przedmiotów mogących stać się obiektem zainteresowania dla innych osób.

W ostatnich dniach na terenie osiedli domów jednorodzinnych w Ostrowi Mazowieckiej doszło do trzech kradzieży z włamaniem do pojazdów zaparkowanych w rejonie posesji. N/n sprawca po uprzednim pokonaniu zamka w drzwiach dostał się do wnętrza pojazdu skąd dokonał kradzieży między innymi urządzeń elektrycznych typu wiertarka udarowa, piła i kilkunastu sztuk narzędzi budowlanych np. młotki, packi, kielnie. Ponadto skradzione zostały ubrania oraz klucze od mieszkania.

Przypominamy właścicielom aut o odpowiednim zabezpieczeniu samochodu aby nie "paść ofiarą" przestępstwa. Pamiętajmy aby nie pozostawiać w aucie wartościowych rzeczy, które mogłyby "zainteresować sprawcę". Nie rozważne jest również pozostawienie w aucie dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego wraz z kluczykami w stacyjce. Nie zapominajmy, że "okazja czyni złodzieja" i nawet kilkunastoletnie auto o wartości kilkuset złotych może "skusić sprawcę" więc zadbajmy o zamknięcie auta aby uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Dalsze czynności prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Ostrów Maz. 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony