Aktualności

Sukces psa tropiącego!!!

Data publikacji 17.08.2021

Rozwój technologi jest coraz szybszy, policja z roku na rok ma do dyspozycji coraz nowocześniejszy sprzęt, jednak rola zwierząt policyjnych jest wciąż nie do przecenienia. Psy policyjne wiernie służą funkcjonariuszom i pomagają im skuteczniej wypełniać swoje obowiązki. Od dawna wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To oddane, wierne i bardzo inteligentne zwierzę. Natura obdarowała psa niezwykłą psychiką i silnie rozwiniętymi zmysłami słuchu, wzroku, a przede wszystkim węchu.

Szukają zaginionych osób, potrafią po zapachu odnaleźć sprawców poważnych zbrodni czy uratować setki istnień odnajdując ukryte ładunki wybuchowe. To psy policyjne. Taki pies to nie tylko przyjaciel, ale i bohater. Oczywiście nie każdy z tych uroczych czworonogów może służyć u boku policjanta. Do tego ważnego zadania wybierane są te najinteligentniejsze, najodważniejsze i najwierniejsze. Skuteczność działania psów zależy w głównej mierze od właściwego wyszkolenia. Obecnie ich tresurą zajmuje się Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, który od 1992 roku jest integralną częścią Centrum Szkolenia Policji.

W KPP Ostrów Maz. od 2014r pełni służbę w policji pies „Jason” rasy owczarek niemiecki wspólnie przewodnikiem psa służbowego sierż.szt. Sylwestrem Wyrzykowskim. Dotychczas wielokrotnie brali wspólnie udział w działaniach policyjnych z pozytywnym rezultatem.

W dniu 15 sierpnia 2021r na terenie miasta Ostrów Maz doszło do kradzieży z włamaniem. N/n sprawcy do uprzednim wyważeniu drzwi wejściowych dostali się do wnętrza niezamieszkałego budynku mieszkalnego, skąd dokonali kradzieży telewizora. W czasie czynności został użyty pies tropiący „Jason” pełniący służbę w KPP Ostrów Maz. W wyniku czynności podjętych przez niego zostało odnalezione skradzione mienie oraz miejsce zamieszkania sprawcy kradzieży.

Dalsze czynności prowadzi WK KPP Ostrów Maz.

Powrót na górę strony