Aktualności

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez Ostrowskich policjantów

Data publikacji 17.08.2021

W minionych dniach policjanci WRD KPP Ostrów Maz. udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym, który odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu.

W dniu 15 sierpnia 2021r na ulicy Sikorskiego w Ostrowi Mazowieckiej policjanci WRD KPP Ostrów Maz. dokonali zatrzymania pojazdu marki Citroen Xsara którego kierujący był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił 1,80 mg/l , kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy a pojazd zaholowano na koszt właściciela.

W dniu 1 6 sierpnia 2021r na ulicy Sikorskiego w Ostrowi Mazowieckiej policjanci WRD KPP Ostrów Maz. dokonali zatrzymania pojazdu marki Seat Alhambra, którego kierujący był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzny lat 47 został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił 1,18 mg/l , kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy a pojazd został przekazany osobie wskazanej.

Dalsze czynności prowadzą policjanci z WK KPP Ostrów Mazowiecka.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne skutki.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

Powrót na górę strony