Aktualności

Bezpieczny weekend nad wodą

Data publikacji 13.08.2021

Szukając ochłody podczas nadchodzącego gorącego weekendu pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie podczas pobytu nad wodą

Upalne lato szczególnie doskwiera mieszkańcom miasta, dlatego szukając ochłody nad wodą pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Przypominamy, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk aby nie doszło do tragedii. Strzeżone kąpielisko jest sprawdzone, czy na dnie nie ma np. konarów drzew, czy nie występują niebezpieczne prądy/wiry. Szczególnie niebezpieczne jest skakanie do wody na tzw."główkę" gdy nie znamy dna, to najszybsza droga do uszkodzenia kręgosłupa i spędzenia reszty życia na wózku inwalidzkim. Szukając ochłody na dzikich kąpieliskach ryzykujemy utratę zdrowia a nawet życia. W miejscach gdzie doszło do utonięć widnieją znaki "Czarny punkt wodny" , dlatego unikajmy takich okolic. Na terenie powiatu ostrowskiego są 4 miejsca oznakowane Czarnym Punktem Wodnym w :

- Kiełczewie

- Kępistych Borowych

- Prosienicy,

- Przyborowiu,

Połączenie alkoholu z wodą przeważnie kończy się tragicznie, dlatego absolutnie nie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu.

Pamiętajmy również aby nie pozostawiać w autach nawet na chwilę małych dzieci oraz zwierząt. Gdy temperatura na zewnątrz zbliża się do 30° C w nagrzanym samochodzie może dochodzić nawet do 50 °C, spędzenie w takiej temperaturze nawet chwili może skończyć się niebezpiecznie dla ich zdrowia a nawet życia.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony