Aktualności

Zachowajmy ostrożność wobec nieznanych nam osób pukających do drzwi naszych mieszkań/domów

Data publikacji 12.08.2021

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami "pukającymi do drzwi mieszkań/domów".

Wczoraj dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że po terenie Nowej Grabownicy chodzi starsza kobieta, która po wejściu na posesję nie chce jej opuścić aż nie otrzyma pieniędzy. Kobieta twierdziła, że zbiera pieniądze na mszę za dziewczynkę pokazując jej zdjęcie. Na miejsce pojechali policjanci, na drodze stała 61-letnia mieszkanka gminy Nur. Policjanci ustalili, że kobieta posiada środki finansowe niezbędne do funkcjonowania, została ukarana mandatem. 

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność podczas otwierania drzwi nieznanym osobom. Warto aby osoby mieszkające w domach zadbały o zamykaną na klucz furtkę oraz bramę tak aby niepożądani goście nie mogli wejść. Wówczas jeżeli nie będziemy zainteresowani wizytą nieznanego gościa możemy o tym poinformować bez "wpuszczania" na posesję. Pamiętajmy również o zamykaniu drzwi wejściowych. Często zajęci pracami domowymi lub w gospodarstwie pozostawiamy otwarte bramy, które zachęcają do niespodziewanych odwiedzin. Mieszkańcy bloków gdzie zainstalowane są domofony również nie powinni automatycznie otwierać drzwi na klatkę każdej osobie, która o to poprosi. W przypadku natarczywych osób nie chcących opuścić mieszkania/ posesji prosimy o kontakt z dyżurnym ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00 lub 47 704 42 10.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony