Aktualności

Kolejne spotkania ostrowskich policjantów z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji

Data publikacji 12.08.2021

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" ostrowscy policjanci kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji szczególnie w trakcie zabaw nad wodą.

Połowa wakacji za nami. Na terenie powiatu ostrowskiego organizowane są półkolonie dla najmłodszych. Policjantka z Zespołu do. Profilaktyki Społecznej i Nieletnich sierż.szt. Emilia Podbielska wykorzystuje te okazje  i organizuje spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjantka przestrzega najmłodszych przed kąpielą w miejscach nie strzeżonych przez ratownika wodnego gdzie w razie nieszczęśliwego wypadku nie będą mogły liczyć na szybką i specjalistyczną pomoc. Ponadto podczas spotkań omawiane są zasady bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów aby nie doszło do tragedii na drodze.

Spotkania odbyły się m.in w Komorowie podczas półkolonii organizowanych przez UG w Ostrowi Mazowieckiej gdzie dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety, Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej oraz Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony