Aktualności

Kolejni mieszkańcy powiatu ostrowskiego oszukani podczas zakupów/sprzedaży na portalach

Data publikacji 08.08.2021

Niestety pomimo naszych apeli kolejni mieszkańcy powiatu ostrowskiego stracili pieniądze podczas zakupów/sprzedaży na jednym z portali. Ponownie apelujemy o ostrożność i rozsądek.

W piątek 48-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła, że pod koniec lipca na portalu internetowym kupiła telefon komórkowy za kilkaset złotych. Kobieta tego samego dnia przelewem ekspresowym wpłaciła całą kwotę na rachunek bankowy podany przez sprzedawcę. Mimo to nie otrzymała telefonu i zwrotu gotówki a kontakt ze sprzedawcą urwał się.

Natomiast dziś 32-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła, że wczoraj na portalu wystawiła na sprzedaż dwa rowery na łączną kwotę kilku tysięcy złotych. Za pośrednictwem komunikatora odezwała się n/n osoba oferując ich zakup. Sprawca przesłał 32-latce link do potwierdzenia transakcji. 32-latka otworzyła przesłany link przekierowujący ją na stronę jej banku. Kobieta zalogowała się na swoim koncie podając dane karty bankomatowej, login i hasło do bankowości internetowej. Tym sposobem ułatwiła zadanie sprawcom i n/n osoba z jej konta wypłaciła blikiem kilka tysięcy złotych.

Ponownie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o więcej ostrożności i rozsądku. Dokonując zakupów nigdy nie wpłacajmy całej kwoty za dany produkt. Wybierajmy opcję za pobraniem gdy już otrzymamy produkt. Natomiast wystawiając towar na sprzedaż na portalu absolutnie nigdy nie otwierajmy linków przesłanych przez n/n osoby. To najszybsza droga do straty pieniędzy. W ten sposób ułatwiamy zadanie sprawcom podając hasło, login i nr karty, wówczas sprawca posługuje się nimi jak właściciel.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony