Aktualności

Policjanci kontrolowali "Dzikie kąpieliska" na terenie powiatu ostrowskiego.

Data publikacji 06.08.2021

Kąpiąc się na tzw. dzikich kąpieliskach ryzykujemy utratę zdrowia a nawet życia, dlatego aby zapobiec tragediom nad wodą policjanci kontrolowali takie miejsca.

Pod koniec lipca ostrowscy policjanci razem z Państwową Strażą Rybacką z Małkini Górnej oraz Społeczną Strażą Rybacką działającą przy kole nr 34 PZW w Komorowie kontrolowali ''Dzikie Kąpieliska''. Działania odbyły się w ramach planu ‘’Bezpieczne Wakacje 2021’’.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrowskiego policjanci sprawdzali czy na tzw. dzikich kąpieliskach gdzie miejsce nie jest strzeżone przez ratownika kąpią się osoby nieświadome niebezpieczeństwa. Podczas działań policjanci zwracali uwagę na osoby nie przestrzegające zakazu kąpieli, natomiast przedstawiciele PSR i SSR kontrolowali przestrzeganie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Policjanci ukarali 1 osobę mandatem, zastosowali również 2 pouczenia.

W trosce o własne zdrowie i życie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego aby z rozsądkiem wybierali miejsca do kąpieli. Przypominamy, że kąpiel w miejscu objętym zakazem lub oznaczonym Czarnym Punktem Wodnym to igranie ze śmiercią.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony