Aktualności

Sprawca kradzieży z włamaniem i paser zatrzymani przez ostrowskich kryminalnych

Data publikacji 04.08.2021

Ostrowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn sprawcę kradzieży z włamaniem i pasera.

W ciągu dwóch ostatnich dni ostrowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą z włamaniem do jednego z garaży na terenie miasta. Do zdarzenia doszło na początku lipca, łupem sprawcy padły elektronarzędzia. W związku z tą sprawą w poniedziałek wieczorem policjanci zatrzymali 28-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań oraz kradzieży w włamaniem do garażu. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili gdzie trafiły skradzione przedmioty. W związku z tym wczoraj rano został zatrzymany 27-latek, mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego, skradzione elektronarzędzia odzyskano.

Zgodnie z Art. 292. § 1. KK Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony