Aktualności

Drodzy seniorzy zachowajcie ostrożność otwierając drzwi obcym osobom

Data publikacji 30.07.2021

Niestety sprawcy nadal wykorzystują dobre serce seniorów pozbawiając ich zgromadzonych w domu pieniędzy. Dziś popołudniu seniorka z Ostrowi Mazowieckiej straciła dużą kwotę pieniędzy.

Dziś popołudniu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy należącej do 70-letniej mieszkanki powiatu ostrowskiego. Do drzwi mieszkania seniorki zapukała kobieta w wieku około 50 lat mówiącą ze wschodnim akcentem i poprosiła o pomoc w napisaniu pisma. Seniorka mając dobre serce wpuściła 50-latkę do mieszkania. 70-latka zajęła się pisaniem wówczas prawdopodobnie druga osoba weszła do mieszkania i z szafy zabrała dużą kwotę gotówki. Sprawę prowadzą ostrowscy kryminalni.

Apelujemy do seniorów z powiatu ostrowskiego o zachowanie ostrożności podczas otwierania drzwi obcym osobom. Pamiętajmy, że sprawcy wykorzystują dobre serce seniorów i okradają ich z oszczędności życia. Sprawcy przeważnie działają parami. Jedna osoba zajmuje uwagę seniora/seniorki a druga sprawdza mieszkanie szukając gotówki lub innych cennych przedmiotów. Pamiętajmy, aby większych kwot pieniędzy nie trzymać w domu jest to łatwy łup dla sprawców. Jeżeli już dojdzie do kradzieży starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów nt wyglądu sprawcy czy też auta którym odjechał, należy jak najszybciej powiadomić Policję pod nr tel 112 lub bezpośrednio do Dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej 47 704 42 00

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony