Aktualności

Młodzi nie znaczy nieśmiertelni

Data publikacji 25.07.2021

Małkińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w piątkową noc w Chmielewie, do szpitala przewieziono dwie 18-letnie ostrowianki.

Dyżurny ostrowskiej komendy odebrał w piątek przed północą informację o wypadku drogowym w Chmielewie. Policjanci pracując na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierująca citroenem 18-latka na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechała na przeciwny pas ruchu a następnie do przydrożnego rowu uderzając w drzewo. Kierująca z uwagi na obrażenia została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano od niej krew do zbadania stanu trzeźwości. Z 18-latką jechały dwie pasażerki 17-latka i 18-latka. Druga z dziewczyn 18-latka wymagała pomocy medycznej w szpitalu. Zarówno kierująca jak i pasażerki są mieszkankami Ostrowi Mazowieckiej.

Apelujemy do młodych kierowców o więcej rozsądku i wyobraźni. Pamiętajmy, że żaden samochód choćby był wyposażony we wszystkie dostępne systemy bezpieczeństwa nie uchroni przed wypadkiem jeżeli za jego kierownicą usiądzie młody kierowca bez doświadczenia i umiejętności.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony