Aktualności

Żniwa rozpoczęte, drogami przejeżdżają kombajny - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 23.07.2021

Rozpoczął się najbardziej pracowity okres dla rolników - żniwa. W związku z tym po drogach przejeżdżają kombajny, apelujemy zarówno do kierujących tymi dużymi maszynami jak i kierowców aut o ostrożną jazdę.

Właśnie rozpoczęły sie żniwa najbardziej pracowity okres w roku dla rolników. Na polach pracują kombajny, dlatego na drodze często możemy spotkać te przejeżdżające maszyny. Kombajny będąc dużych rozmiarów jadą z małą prędkością co może prowadzić do powstawania kolumny samochodów jadących za nimi. Niecierpliwi kierowcy często próbują wyprzedzić kombajn, wówczas powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Operatorzy kombajnu jeżeli mają taką możliwość powinni zjeżdżać na prawe pobocze aby przepuścić kierujących autem. Ponadto podczas przejazdu drogą powinni heder holować z tyłu. Jazda z hederem z przodu zajmuje znacznie większą część drogi co uniemożliwia widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego. Przypominamy, aby absolutnie nie wykonywać żadnych prac polowych pod wpływem alkoholu.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony