Aktualności

Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości zbadaj się w ostrowskiej komendzie zanim wsiądziesz za kierownicę auta

Data publikacji 23.07.2021

Kierujący autem podczas jazdy odpowiada za swoje życie i zdrowie oraz przewożonych pasażerów, dlatego mając wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości warto sprawdzić czy możemy kierować samochodem. Jedna nieprzemyślana decyzja wpłynie na dalsze nasze życie i bliskich.

Zbliżający się upalny weekend zachęci do wyjazdów i spotkań z rodziną/znajomymi. Podczas wizyty z pewnością pojawi się alkohol, zadbajmy wówczas o bezpieczny powrót. Jeżeli planujemy picie alkoholu zorganizujmy kierowcę aby bezpiecznie wrócić do domu. Absolutnie nie wsiadajmy za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, jedna nieprzemyślana decyzja przyniesie konsekwencje prawne i finansowe i może kosztować ludzkie życie. Jeżeli nie jesteśmy pewni swojego stanu trzeźwości, możemy go zbadać w recepcji ostrowskiej komendy gdzie dostepny jest Promiler. Już po chwili będziemy mieli pewność czy możemy kierować autem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony