Aktualności

Zbliża się weekend, pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie podczas pobytu nad wodą

Data publikacji 23.07.2021

Nadchodzący weekend zapowiadany jest przez synoptyków jako upalny. Większość z nas będzie szukała ochłody nad wodą, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie wybierając miejsce kąpieli. Ostrowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców będą kontrolować miejsca nad wodą gdzie pomimo zakazów mogą kąpać się osoby.

Przed nami kolejny weekend zapowiadany przez synoptyków z wysoką temperaturą. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego będą szukali ochłody nad wodą. Wybierając miejsce do kąpieli zawsze pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie aby wrócić wyłącznie z miłymi wspomnieniami. Na terenie naszego powiatu występują 4 miejsca oznakowane Czarnym Punktem Wodnym w :

- Kiełczewie

- Kępistych Borowych

- Prosienicy,

-Przyborowiu,

Tam obowiązuje zakaz kąpieli z uwagi na utonięcia. Pamiętajmy, że najbezpieczniejsze do kąpieli jest miejsce strzeżone przez ratownika, gdzie zawsze możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanej osoby. Wyznaczone kąpielisko jest sprawdzone, czy na dnie nie ma np. konarów drzew, czy nie występują niebezpieczne prądy/wiry. Szczególnie niebezpieczne jest skakanie do wody na tzw."główkę" gdy nie znamy dna, to najszybsza droga do uszkodzenia kręgosłupa i spędzenia reszty życia na wózku inwalidzkim. Pamiętajmy również, aby nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, wówczas przeceniamy swoje umiejętności pływania i dochodzi do nieszczęścia.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony