Aktualności

Święto ostrowskich Policjantów

Data publikacji 19.07.2021

Dziś przed południem odbyły się powiatowe obchody Święta Policji z udziałem przedstawicieli lokalnego samorządu ze Starostą Panem Zbigniewem Chrupkiem na czele. W trakcie uroczystego apelu Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański wraz z I-Zcą podinsp. Pawłem Antośkiewiczem wręczyli akty mianowań na wyższe stopnie służbowe. Patronat honorowy nad świętem objął gen. insp. dr Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się rano od złożenia wieńca przez KPP w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztofa Szymańskiego wraz z I Z-cą podinsp. Pawłem Antośkiewiczem pod obeliskiem upamiętniającym funkcjonariuszy PP pomordowanych przez NKWD w Miednoje i Charkowie znajdującym się przy budynku ostrowskiej komendy. Następnie odbyla się Msza Święta w intencji policjantów i pracowników ostrowskiej komendy celebrowana przez Ks. Kapelana Marka Grudę.

Uroczysty apel odbył się na parkingu wewnętrznym Parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Malkińskiej. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej w swoim przemówieniu podziękował policjantom i pracownikom za służbę i pracę oraz zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Podziękował również przedstawicielom samorządu z Panem Starostą Zbigniewem Chrupkiem na czele za okazane wsparcie szczególnie w trudnym czasie pandemii COVID-19.

Podczas uroczystości W-ce Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZP KGP mł.insp.Dariusz Brzezicki oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Ostrowi Mazowieckiej asp.sz Marek Brzuski wręczyli Medale XXX-lecia NSZZP, które otrzymał m.in KPP w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański. Następnie wręczono odznaki honorowe NSZZP oraz odznaki honorowe NSZZP za aktywne wspieranie związku, którą otrzymał ks.Kapelan Marek Gruda.

Komendant Powiatowy Policji podinsp. Krzysztof Szymański wraz z Przewodniczącą Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji w Radomiu Panią Anną Kwasiborską wręczył pracownikom służby cywilnej rozkazy o nagrodach.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu "Policjantki i Policjanta 2021r." organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Tytuł "Policjantki 2021r" otrzymała mł.asp Iwona Matusiak a tytuł Policjanta 2021r. st.sierż. Rafał Kuśpiel. Nagrody wręczył Pan Starosta Zbigniew Chrupek z W-ce Starostą Panem Józefem Rostkowskim oraz Komendantem podinsp. Krzysztofem Szymańskim.

W tym roku mianowanie na wyższy stopień otrzymało 32 policjantów i 10 policjantek.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony