Aktualności

17-LATEK BEZ UPRAWNIEŃ NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ. PRÓBOWAŁ UCIEC. ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ OSTROWSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 13.07.2021

17-latek zabrał na przejażdżkę samochodem dwie koleżanki 16- i 18-latkę. Auto chcieli skontrolować ostrowscy policjanci z ruchu drogowego. Chłopak próbował uciec jadąc w kierunku Ostrołęki. Został zatrzymany. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W niedzielę wieczorem ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących w Komorowie. Policjanci postanowili skontrolować kierującego audi. Jednak ten nie zatrzymał się do kontroli pomimo polecenia wydanego przez umundurowanych policjantów pełniących służbę oznakowanym radiowozem. Kierujący odjechał w kierunku Ostrołęki. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

O samochodzie jadącym w kierunku sąsiedniego powiatu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej dyżurny ostrowskiej komendy powiadomił Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Ostrołęccy policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego audi. Ten nadal nie reagował. Policjanci zatrzymali kierującego w Zamościu na DW627. Za kierownicą auta siedział 17-latek (trzeźwy), który nie miał uprawnień do kierowania samochodami oraz dwie dziewczyny (16 i 18 lat). 17-latek usłyszał już zarzut kierowania autem bez uprawnień oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony