Aktualności

3 miesięczny areszt dla 38-letniego ostrowianina - recydywisty

Data publikacji 05.07.2021

38-latek został zatrzymany przez ostrowskich kryminalnych niespełna dwie godziny po tym, gdy ugodził nożem w szyję 74-latka. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. 38-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w wreszcie.

30 czerwca wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie z WCPR o mężczyźnie ugodzonym nożem w szyję przed jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, by ustalić przebieg zdarzenia. Pokrzywdzony (74 lata) został przewieziony do szpitala. Ostrowscy kryminalni mieli rysopis podejrzanego i już niespełna dwie godziny po zdarzeniu zatrzymali 38-latka. Mężczyzna miał przy sobie nóż. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi.38-latek został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał, a policjanci z Wydziału Kryminalnego kompletowali dowody.

W miniony piątek 38-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 74-latka. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku i postanowił zastosować wobec podejrzanego 3 miesięczny areszt. Z uwagi na fakt, że przestępstwo zostało popełnione w ramach recydywy tj. powrotu do przestępstwa o wysokości kary dla mężczyzny zadecyduje sąd.

Autor: mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony