Aktualności

Nietrzeźwy 35-latek kierujący autem został zatrzymany przez policjantów WRD

Data publikacji 04.07.2021

Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie wobec innych osób znajdujących się na drodze. Ponad to kierowanie autem w stanie nietrzeźwości to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych.

Dziś po południu w Broku ostrowscy policjanci z WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Policjanci zweryfikowali stan trzeźwości 35-latka z Warszawy. Mężczyzna miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy. Niebawem mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i odpowiedzialności za własne zdrowie i życie i innych osób. Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony