Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy sprawcami kolizji

Data publikacji 27.06.2021

Osoby wsiadające za kierownicę auta pod działaniem alkoholu wykazują się skrajną nie odpowiedzialnością za swoje zdrowie i życie oraz innych osób znajdujących się na drodze.

W piątek po godz 16:00 w Komorowie na ul. Bociańskiego doszło do kolizji audi z 25- letnim motocyklistą z powiatu ostrowskiego. Sprawca zdarzenia kierujący audi odjechał z miejsca. Policjanci z WRD na podstawie opisu sprawcy ustalili auto i właściciela który tego dnia kierował samochodem. 65-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy.

W niedzielę po godz. 2:00 na ul. Warszawskiej doszło do kolizji kiji z seatem. Sprawczyni kolizji 20-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego nietrzeźwa (ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, nie mając uprawnień) podczas wyprzedzania uderzyła w seata kierowanego przez 20 -latka z powiatu ostrowskiego.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony