Aktualności

Przyjechali z sąsiedniego powiatu na "gratisowe zakupy" alkoholu, ich ucieczkę zakończyli policjanci z WRD

Data publikacji 25.06.2021

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu ostrołęckiego za środową kradzież alkoholu w jednym z ostrowskich sklepów. Mężczyźni próbowali uciec autem, zostali zatrzymani przez policjantów z WRD.

W minioną środę po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży alkoholu drogich marek z jednego ze sklepów znajdującego się na terenie miasta. Wg. zgłaszającej dwóch mężczyzn weszło do sklepu, zapakowało 19 sztuk butelek drogiego markowego alkoholu i pomimo reakcji personelu wyszli a następnie odjechali renault w kierunku drogi W 627. Dyżurny przekazał informację o aucie którym jadą sprawcy patrolowi WRD. Policjanci zatrzymali na W 627 w Zalesiu renault z 3 meżczyznami w wieku 24, 22 i 24 lat z powiatu ostrołęckiego. W aucie policjanci znaleźli skradzione butelki alkoholu. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Kierujący autem 22-latek był nietrzeźwy ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Dziś mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo kierujący autem 22-latek odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony