Aktualności

Nietrzeźwi zatrzymani przez ostrowskich dzielnicowych i małkińskich policjantów

Data publikacji 23.06.2021

Nietrzeźwy za kierownicą auta to poważne zagrożenie dla innych osób będących na drodze. Wczoraj policjanci zatrzymali dwie osoby, które po wypiciu alkoholu kierowały pojazdem.

Wczoraj po południu ostrowscy dzielnicowi otrzymali informację, że skodą może kierować mężczyzna pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali auto na ul. Partyzantów. Za kierownicą auta siedział 44-letni ostrowianin. Informacja potwierdziła się mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie, nie miał uprawnień do kierowania. Podróżujący z nim pasażer 38-latek z powiatu wyszkowskiego również był nietrzeźwy. ponad promil alkoholu w organizmie.

Natomiast wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do mieszkańców gminy Andrzejewo przyjechał ciągnikiem rolniczym członek rodziny pod wpływem alkoholu i awanturuje się. Na miejsce pojechali małkińscy policjanci. Sprawdzili stan trzeźwości 62-letniego gminy Andrzejewo miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony