Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez ostrowskich dzielnicowych

Data publikacji 18.06.2021

Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie dla innych osób znajdujących się na drodze. Wczoraj ostrowscy dzielnicowi zatrzymali po anonimowym zgłoszeniu nietrzeźwego kierowcę, mężczyzna niebawem odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie pijącym alkohol w aucie i próbującym odjechać. Na miejsce natychmiast pojechali ostrowscy dzielnicowi i na ul. Jagiellońskiej zatrzymali kierującego toyotą. 48-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje postępowanie przed Sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony