Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 16.06.2021

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Mazowiecka Grupa SPEED w skład której wchodzą ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ma za zadanie zapobieganie wypadkom drogowym do których dochodzi z uwagi na przekraczanie prędkości przez kierujących.

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 69 kierowców aut osobowych oraz 4 motocyklistów przekraczających dopuszczalną prędkość. Dwóch kierowców straciło na 3 miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h na obszarze zabudowanym.

W sobotę po południu w Zgleczewie Szlacheckim policjanci zatrzymali kierującego audi. 52-latek z Warszawy jechał przez obszar zabudowany 114km/h. Następnego dnia przed południem również w Zgleczewie Szlacheckim policjanci zatrzymali kierowcę bmw. 60-latek z powiatu ostrowskiego jechał 121km/h przez teren zabudowany. W obydwu przypadkach kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto zostali ukarani mandatami i punktami.

 

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i jazdę zgodnie z owbowiazującymi przepisami i znakami drogowymi.

Informacja o o Mazowieckiej Grupie SPEED w garnizonie https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/55766,Kolejny-tydzien-grupy-SPEED-na-mazowieckich-drogach.html

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony