Aktualności

Pies uciekł przez uchylone okno

Data publikacji 02.06.2021

Ponownie przypominamy właścicielom psów o odpowiedniej opiece nad pupilami tak aby bez ich nadzoru nie wybiegały na ulicę.

Wczoraj rano dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłosznie o psie rasy amstaff biegajacym na jednej z ulic i atakującym inne czworonogi. Na miejsce pojechali policjanci i ustalili właściciela zwierzęcia 59-latka. Mężczyzna przekazał policjantom, że pies wyskoczył przez uchylone okno. Właściciel psa został ukarany mandatem za nie dopilnowanie swojego pupila.

Przypominamy właścicielom psów o odpowiedniej opiece nad zwierzętami. Pamiętajmy, że ulica to nie jest miejsce dla psa, zwierzę może nagle wystraszyć się i wbiec tuż pod nadjeżdżające auto. Wówczas za szkody spowodowane przez psa odpowie właściciel. Psy mają silny instynkt łowiecki i pozostawione bez nadzoru mogą zacząć atakować inne zwierzęta lub ludzi. Dlatego właściciele powini również pamiętać o corocznym zaszczepieniu zwierzaka przeciw wściekliźnie, brak takiego szczepienia w sytuacji gdy pies kogoś ugryzie będzie wiązało się z dodatkowymi konsekwencjami prawnymi.

zdjęcie poglądowe

mł.asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony