Aktualności

Zgłoszenia mieszkańców powiatu ostrowskiego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 17.05.2021

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Każda osoba może aktualizować informacje na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie policjanci weryfikują te sygnały. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od 1 stycznia 2021 do 15 maja 2021 mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 276 zagrożeń z czego 22 stanowiło żart/pomyłkę, 161 zostało potwierdzonych (w tym 60 wyeliminowanych) a 86 niepotwierdzono, natomiast 7 jest w trakcie weryfikacji.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były:

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 63

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 57

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 40

- wałęsające się bezpańskie psy - 25

- nieprawidłowe parkowanie - 22

- zła organizacja ruchu - 18


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony