Aktualności

Nietrzeźwy kierowca z dwoma nietrzeźwymi pasażerami zakończyli jazdę w przydrożnym rowie

Data publikacji 27.04.2021

Nietrzeźwy kierowca przewoził dwóch nietrzeźwych pasażerów. Auto w przydrożnym rowie z mężczyznami wewnątrz samochodu zauważył dzielnicowy z Posterunku w Nurze podczas patrolu gminy.

W minioną sobotę po południu służbe pełnił dzielnicowy z Posterunku w Nurze. Przed godz. 23:00 policjant patrolował gmine Nur, tam w przydrożnym rowie zauważył mercedesa z trójką mężczyzn w środku. Od całej trójki policjant czuł silną woń alkoholu, ponadto w aucie była pusta butelka po wódce. Mężczyźni zostali przebadani na stan trzeźwości kierujący 35-latek miał problem z utrzymaniem równowagi  2,3 promila, podróżujący z nim pasażerowie 31-latek 2,7 promila a 42-latek 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca przyznał, że wspólnie pili alkohol a gdy się skończył postanowili podjechać do domu jednego z nich po kolejną butelkę. Kierujący próbował wjechać na posesję jednak zakończył podróż w przydrożnym rowie. Mężczyźni są mieszkańcami gminy Nur, na szczęście dla nich nie odnieśli żadnych obrażeń.

Policjanci zatrzymali elektronicznie 35-latkowi prawo jazdy, niebawem odpowie przed Sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony