Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 27.04.2021

W Wydziale Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy również są policjanci należący do Mazowieckiej Grupy SPEED. Ich głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach powiatu ostrowskiego, szczególnie tych z dużym natężeniem ruchu jak S-8, K-50, K-60 oraz drogi wojewódzkie 627 i 677.

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 117 kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Ponadto policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h na obszarze zabudowanym.

W środę po godz. 9:00 w Zgleczewie Szlacheckim policjanci zatrzymali kierującego bmw. 31-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego jechał 102km/h przez obszar zabudowany. Godzinę później w Tymiankach Szklarzach policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. 50-latek również jechał 102km/h.

W czwartek przed południem w Glinie policjanci skontrolowali kierującego mercedesem. 41-letni mieszkaniec Warszawy jechał 107km/h.

We wszystkich 3 przypadkach policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy, ponadto kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami.

Apelujemy o jazdę zgodnie z przepisami i znakami drogowymi.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony