Aktualności

Trafił do aresztu za groźby i złamanie zakazu sądowego

Data publikacji 27.04.2021

28-latek z powiatu ostrowskiego najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. To środek zapobiegawczy wobec mężczyzny w związku z groźbami pozbawienia życia brata i złamaniem sądowego zakazu zbliżania się do najbliższych członków rodziny.

W środę po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie grożącemu bratu pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. 28-latek był nietrzeźwy. Miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 28-latek złamał również sądowy zakaz zbliżania się do najbliższych członków rodziny. Policjanci zatrzymali 28-latka. Gdy mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie, kryminalni kompletowali materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o areszt. W piątek sąd przychylił się do wniosku i postanowił o zastosowaniu wobec 28-latka tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

Z uwagi na fakt, że 28-latek działał w warunkach recydywy tj. zarzucanego czynu dopućcił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne, podobne przestępstwo, o karze zadecyduje sąd.

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony