Aktualności

Drodzy seniorzy ostrożnie otwierajcie drzwi obcym osobom

Data publikacji 12.04.2021

Oszuści nadal wykorzystują łatwowierność seniorów, podając się za pracowników różnych instytucji przekraczają próg mieszkań po czym kradną pieniądze. Taka przykra sytuacja spotkała małżeństwo seniorów, które straciło ponad 1000zł.

W piątek dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustach podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej pukających do drzwi seniorów. Para w wieku około 30-lat zapukała do drzwi 85-letniej kobiety i jej 89-letniego męża. Para podała się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Oszuści dostali się do mieszkania seniorów pod pozorem sprawdzenia liczników wody. Podczas pobytu u seniorów oszuści poprosili o rozmienienie banknotu 200zł., seniorka z dobrego serca zaczęła szukać drobnych w schowkach. W ten sposób pokazała oszustom gdzie trzyma gotówkę. Mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej nie miała banknotów o niższym nominalne. Wówczas oszuści znając miejsce przechowywania pieniędzy wykorzystali nieuwagę seniorów i zabrali ponad 1000zł.

 

Apelujemy do seniorów o więcej ostrożności podczas gdy wpuszczają za próg mieszkania obce osoby. Pamiętajmy, że powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa potwierdzić tożsamość osób podajacych się za pracownikow danej instytucji wykonując telefon. Ponadto spółdzielnie mieszkaniowe przeważnie uprzedzają mieszkańców, że w danych dniach odbędzie się np. odczyt wodomierzy lub inne prace wymagające wejścia do mieszkań właścicieli. Pamiętajmy o tym aby nie doszło d tego typu przykrych sytuacji.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony