Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim

Data publikacji 27.02.2021

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Każda osoba ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie policjanci weryfikują te sygnały.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od początku 2021r. roku mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 93 zagrożenia z czego 19 stanowiło żart/pomyłkę, 42 zostały potwierdzone (w tym 4 wyeliminowanych) 28 nie potwierdzono, 4 zgłoszenia policjanci weryfikują.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były:

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 25

- wałęsające się bezpańskie psy - 14

- nieprawidłowe parkowanie - 10

- zła organizacja ruchu - 10

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 7

- grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją - 6

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 5

- akty wandalizmu - 5


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony