Niebezpieczna jazda nieodśnieżonym autem - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna jazda nieodśnieżonym autem

Data publikacji 20.01.2021

Z uwagi na opady śniegu i występujące minusowe temperatury apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Pamiętajmy również aby przed wyjazdem odśnieżyć samochód.

Kierowcy w pośpiechu nie zawsze pamiętają o odpowiednim przygotowaniu samochodu do jazdy szczególnie po opadach śniegu i przymrozkach.

Niestety nadal na drogach można zauważyć przejeżdżające samochody, zasypane śniegiem z zaszronionymi szybami. Zdarza się również, że na dachu zalega śnieg, a nawet lód.

Kierowcy ciężarówek i osobówek nie zdają sobie sprawy, że jazda takim autem stwarza zagrożenie nie tylko dla nich, ale i innych osób. Szczególnie niebezpieczny są zalegający lód na dachu ciężarówki/naczepy, który spada na auta jadące za nią. Zaszronione szyby ograniczają pole widzenia, a zasypane światła ograniczają naszą widoczność dla innych kierowców.

W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców aby w trosce o własne bezpieczeństwo i innych a także komfort jazdy odśnieżali samochody. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na drodze w tym trudnym zimowym okresie.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony