Aktualności

Podsumowanie weekendu.

Data publikacji 10.08.2020

Podczas minionego drugiego weekendu sierpnia ostrowscy policjanci odnotowali dwa wypadki i 10 kolizji, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu.

W sobotni poranek na drodze S8 na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej doszło do wypadku bmw z ciężarówką. Prawdopodobnie kierujący bmw 25-letni obywatel Litwy nie zachował odpowiednio bezpiecznej odległości od naczepy ciężarówki w wyniku czego uderzył w jej tył. Ciężarówką kierował 33-letni obywatel Białorusi. Kierowcy byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Do szpitala przewieziono dwóch pasażerów bmw obywateli Litwy. Dalsze czynności ostrowskich policjantów wyjaśnią okoliczności wypadku.

W sobotę wieczorem na drodze W 677 w Rogowie doszło do wypadku vw polo z renault megane. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący vw polo 36-letni mieszkaniec województwa podlaskiego( 0,26 promila alkoholu w organizmie) nieprawidłowo wyprzedzał w wyniku czego zderzył się czołowo z renault kierowanym przez 40-letniego ostrowianina. Kierowca renault był trzeźwy. W wyniku zderzenia ucierpiał m.in 33-letni pasażer vw, który został przewieziony do szpitala.

W sobotnie popołudnie w Kańkowie małkińscy policjanci zatrzymali 55-latka, który mając 2,28 promila alkoholu w organizmie kierował ciągnikiem.

W nocy z piątku na sobotę na ul. Lubiejewskiej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego seatem ibizą.26 -letni ostrowianin miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony