Aktualności

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach – EDWARD 2017 w powiecie ostrowskim

W dniu 21 września podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich prowadzona była druga edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). W akcję zaangażowali się także ostrowscy policjanci oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkół w Jelonkach, Kozikach oraz Nowej Osuchowej. Akcja odbyła się w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo.. przez cały rok szkolny".

Ostrowscy Funkcjionariusze z Wydziału Prewencji wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w tym dniu spotkania z uczniami oraz pedagogami powyższych Publicznych Szkół Podstawowych z rejonu gminy Ostrów Mazowiecka. W trakcie spotkań omawiano zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zapoznano uczniów z założeniami i celami akcji EDWARD. Ponadto podczas wystąpienia podkreślano, że oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, chodzi przede wszystkim zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Wśród uczestników w związku z panującymi trudnymi warunkami atmosferecznymi przypomniano o używaniu elementów odblaskowych oraz zachowaniu szczególnej ostrożności w ruchu drogowym.

Główna część akcji EDWARD na terenie powiatu ostrowskiego odbyła się w rejonie Szkoły Podstawowej w Jelonkach. Pomimo niesprzyjającej aury w południe uczniowie wspólnie z nauczycielami oraz funkjonariuszami wyszli na ulicę trzymając w ręku transparenty poruszające ważne problemy ruchu drogowego takie, jak nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzania, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, zdarzenia z osobami po zmroku. Wspólnie z najmłodszymi w pikiecie uczestniczyła maskotka ostrowskiej komendy – Lisek. Uczniowie swoim udziałem w pikicie chcieli zwrócić uwagę kierowców jak duża jest liczba osób tracących życie na drogach oraz przypomnieć, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo do bycia bezpiecznym na drodze!!! W pikiecie udział swój wzięli przedstawiciele ostrowskiej grupy PAT.

Ostrowscy policjanci ruchu drogowego w ramach prowadzonej akcji czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu, wręczając kierowcom w trakcie kontroli drogowych ulotki "MOJA OBIETNICA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO" informowali o celach i założeniach akcji EDWARD.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Jelonkach oraz ostrowskiej grupie PaT za aktywny udział w akcji.

Powrót na górę strony