Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Profilaktyczno-Edukacyjne

3 września ostrowscy policjanci w ramach akcji''Kręci Mnie Bezpieczeństwo'' zorganizowali stoisko Profilaktyczno -Edukacyjne.

Na Stadionie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie w ramach Dożynek Gminnych w Starym Lubiejewie nie mogło zabraknąć ostrowskich policjantów.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologi zorganizowali stoisko profilaktyczno-edukacyjne z  ulotkami informacyjnymi nt. współczesnych zagrożeń. Dodatkowo policjanci przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Ochotnicy mieli niepowtarzalną okazję usiąść za kierownicą radiowozu włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.Dla dzieci przygotowano konkursy z wiedzy na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Najmłodsi którzy wykazywali się wiedzą otrzymywali nagrody w postaci kamizelek i opasek odblaskowych, a także artykułów szkolnych ufundowanych przez Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej. Dzieci i młodzież mieli okazję poznać podstawy kryminalistyki poprzez zdjęcie odcisków palców, ponadto z wielkim zainteresowaniem oglądały filmy profilaktyczno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństa w ruchu drogowym, zagrożenia dopalaczami i narkotykami, cyberprzemoc w sieci a także bezpieczeństwo nad wodą. W dożynkach uczestniczył również jeszcze jeden „funkcjonariusz” czyli „Ostrowski Lisek” z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć.

Podczas dożynek rozmawiano z rodzicami na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy przez młodzież  wykorzystując „walizkę profilaktyczną”. Z seniorami rozmawiano na temat oszustw metodą na policjanta oraz przedstawicieli innych instytucji- wyświetlono filmy profilaktyczne dotyczące powyższych zagadnień. Ponadto udzielano informacji osobom zainteresowanym służbą w Policji informacji na temat rekrutacji-wręczając ulotki informacyjne. Dodatkowo policjanci przeprowadzali indywidualne rozmowy nt. zjawiska przemocy w rodzinie a także jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą.

Ostrowscy funkcjonariusze uczestniczyli w pikniku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

 

st. sierż. Marcin Jeliński

Powrót na górę strony