Aktualności

Kierował ciągnikiem rolniczym, po drodze wyrzucał puste puszki po piwie. Miał 2,5 promila

Data publikacji 23.03.2023

Interweniujący patrol z Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna, w trakcie jazdy wyrzucał z pojazdu puste puszki po piwnie. Okazało się, że w organizmie ma 2,5 promila alkoholu. Twierdził, że zanim wsiadł za kierownicę wypił nie więcej niż jakieś trzy piwa a prawa jazdy nie ma od kilku lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, na terenie gminy Dzierzgowo. Patrol zauważył kierującego, który w trakcie jazdy wyrzucał z pojazdu na drogę puste puszki po piwie. Został natychmiast zatrzymany do kontroli. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec pow. mławskiego ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami oświadczył, że owszem pił piwo, a dokładnie trzy piwa kilka godzin temu. Zatrzymany kierowca odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem, będąc się w stanie nietrzeźwości - za co grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za wykroczenie zaśmiecania drogi. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.  

Policja apeluje – skuteczna walka z nietrzeźwymi kierowcami zależy także od społecznej reakcji. Widząc kierowcę, którego zachowanie może świadczyć o tym, że kieruje pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, natychmiast powiadom Policję. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja oraz  przekazana informacja ma ogromne znaczenie. 

asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

Powrót na górę strony