Aktualności

Nietrzeźwy kierujący – „piłeś nie jedź”

Data publikacji 21.03.2023

Wczoraj mławska drogówka zatrzymała kolejnego nietrzeźwego kierującego na terenie miasta Mława. 33-letni kierowca Opla Astra miał dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego – „piłeś nie jedź”.

W poniedziałek 20 marca w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. A. Dobrskiej w Mławie, do kontroli drogowej kierującego Oplem Astra. 33-letni mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mieszkańcowi Mławy zostało zatrzymane prawo jazdy i został osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia oraz złożenia wyjaśnień. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do osób, które zauważą osobę kierującą pojazdem pod działaniem alkoholu, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

 

asp. Aneta Prusik

 

Powrót na górę strony