Aktualności

Kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi. Samochodu użyczył mu znajomy, mający również sądowy zakaz kierowania pojazdami

Data publikacji 15.03.2023

Wczoraj (14.03) wieczorem, na Alei Marszałkowskiej w Mławie, patrol prewencji zauważył bmw, którym kilka dni wcześniej poruszał się mężczyzna z sądowym zakazem kierowania pojazdami. Jak się okazało, tym razem siedział na miejscu pasażera. Bmw kierował jego znajomy, 22-latek z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci, podczas patrolowania rejonu, na Alei Marszałkowskiej w Mławie zauważyli bmw, którym kilka dni wcześniej kierował 26-letni mężczyzna, mający sądowy zakaz kierowania pojazdami. Patrol zatrzymał kierującego do kontroli. Tym razem za kierownicą bmw siedział 22-letni znajomy właściciela auta, a  26-latek był pasażerem. Jak się okazało, zatrzymany  młody kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Mławie. Za lekceważenie sądowego zakazu, 22-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Przypominamy! Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony