Aktualności

77-latek uderzył w koparko- ładowarkę, 35-latek jechał busem na samej feldze, 17-latek przewoził pasażerów – to zatrzymani, kierujący w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 01.03.2023

Wczoraj, interweniujące patrole mławskiej komendy Policji, zatrzymały trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszym zatrzymanym był 77-letni sprawca kolizji drogowej, który uderzył w koparko- ładowarkę. Drugi, 35-latek z pow. garwolińskiego, jechał busem w kierunku centrum miasta, bez przedniej opony. Trzeci, 17-letni obywatel Ukrainy, bez prawa jazdy, przewoził po mieście znajomych, w tym 13-latkę.

Rano policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej na terenie gm. Wiśniewo. Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący fordem 77-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc z zaszronioną, przednią szybą, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w zaparkowaną koparko- ładowarkę. Pracownicy, wykonujący roboty drogowe, widząc że kierowca próbuje odjechać, odebrali mu kluczyki i wezwali Policję. Senior słysząc, że wezwany został patrol, odszedł z miejsca zdarzenia. Interweniujący policjanci odnaleźli go w jednym z pobliskich domów. Senior miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Trwają czynności. Seniorowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem, na terenie Mławy patrol ruchu drogowego zauważył niecodzienną sytuację – kierujący busem jechał w kierunku centrum bez przedniej opony, na samej feldze, spod której sypały się iskry. Został natychmiast zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego intensywny zapach alkoholu. Mężczyzna był agresywny i wulgarny. Okazało się, że 35-latek, mieszkaniec pow. garwolińskiego, ma dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami, jest także poszukiwany przez jednostkę Policji w Warszawie. Zatrzymany nie poddał się badaniu na zawartość  alkoholu  w organizmie. Istniało także podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań na obecność alkoholu i innych środków odurzających. Został osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed północą patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi, który  nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu, powodując zagrożenie na drodze. Za kierownicą audi siedział 17-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. W samochodzie przewoził dwoje pasażerów, w tym 13-letnią dziewczynę. Zatrzymany 17-latek został osadzony w policyjnym areszcie. 13-latkę odebrała, wezwana do komendy, matka dziewczyny.

Zgodnie z kodeksem karnym, 17-letni, nietrzeźwy kierowca odpowiada za przestępstwo jak osoba pełnoletnia. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.  

 

asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony