Aktualności

Pawłowo. Zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów

Data publikacji 28.02.2023

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj wieczorem, na drodze W 544 w Pawłowie. W kolizji uczestniczył osobowy nissan, ciężarowy mercedes z naczepą oraz ciągnik rolniczy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego, interweniujących na miejscu kolizji, kierujący nissanem, 36-letni mieszkaniec pow. mławskiego, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego, z zamontowanym masztem do widlaka.  W wyniku zderzenia, nissan zjechał na lewy pas i zderzył się z  jadącym z naprzeciwka ciężarowym mercedesem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Kierowca nissana, w rozmowie z policjantami oświadczył, że nie poczuwa się do winy i skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu. Policjanci wykonali  oględziny miejsca zdarzenia,  sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, mogą doprowadzić do groźnej sytuacji. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od każdego z nas.

asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony