Aktualności

Z sądowymi zakazami i w stanie nietrzeźwości – kierowcy zatrzymani w weekend, również dzięki zgłoszeniom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 27.02.2023

To być może, pierwsze oznaki wiosny na drodze – policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwoje kierujących motorowerami. Kobieta miała sądowy zakaz kierowania pojazdami, mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do obu zatrzymań doszło w sobotę wieczorem. Na terenie gminy Stupsk patrol zatrzymał do kontroli drogowej kobietę, kierującą motorowerem, która jechała bez kasku ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że 41-letnia mieszkanka pow. mławskiego, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie gm. Dzierzgowo. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 19-letniego motorowerzystę. Mieszkaniec pow. mławskiego miał  w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł na motorower pił alkohol, jechał do kolegów.  Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi  wysoka grzywna oraz kra do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej, patrol ruchu drogowego, pełniący nadzór w Nowym Garkowie (gm. Szreńsk), w związku z eliminacją zagrożenia zgłoszonego przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,  zatrzymał kierującego samochodem dostawczym, który  przekroczył prędkość w trenie zabudowanym. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, poza popełnionym wykroczeniem, ma jeszcze sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Postepowania prowadzi mławska komenda Policji.

Przypominamy, że zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takie jak  przekraczanie dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie czy niewłaściwa infrastruktura drogowa, można zgłaszać dzięki aplikacji    Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

 

asp.szt. Anna Pawłowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony